8 na 10 kobiet nie wie jak można ją wykorzystać w ogrodzie

8 na 10 kobiet nie wie jak można ją wykorzystać w ogrodzie

Drabina to przedmiot, który wbrew pozorom może służyć nam nie tylko w domu przy okazji remontu, ale i w ogrodzie, gdzie nie brakuje prac na wysokości. Pieczę nad ogrodem zazwyczaj sprawują kobiety, które jak nikt inny potrafią zadbać o rosnące w nim rośliny i owoce. Bez odpowiedniego wyposażenia ich pielęgnacja, szczególnie w zimie, może jednak przysporzyć nam nieco kłopotów. Drabina w znakomity sposób usprawni naszą pracę w ogrodzie i zapewni wygodę w trakcie wykonywania wielu skomplikowanych czynności.

Jaka drabina do ogrodu?

Wybór odpowiedniej drabiny jest niezwykle istotny ze względu na to, że w ogrodzie możemy natknąć się na nierówną i niestabilną powierzchnię. Materiał, z jakiego powinna być wykonana to aluminium, które jest znacznie lżejsze niż drewno i odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Należy zwrócić uwagę na to, aby nasza drabina była solidna, wytrzymała i trwała.

Idealny wybór

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort w trakcie pracy, powinniśmy wybrać drabiny jednostronne do prac w ogrodzie. Tego rodzaju drabiny wyposażone są w szerokie szczeble zabezpieczające nas przed poślizgnięciem i osunięciem się stopy. Ich konstrukcja pozwoli nam uniknąć wypadków i związanych z nimi kontuzji.

Praca na wysokości

Praca w ogrodzie nie polega tylko na uprawianiu roślin i warzyw rosnących w ziemi. Jeśli chcemy wyhodować w nim własne drzewka owocowe, przyciąć żywopłot lub zmienić kolor ogrodzenia, jesteśmy zmuszeni pracować na wysokości.

Drabina – do czego ją wykorzystać?

Drabina okaże się nieocenionym narzędziem szczególnie w momencie zbierania z drzew sezonowych owoców. Bez niej ich dosięgnięcie byłoby całkowicie niemożliwe, a praca włożona w ich wyhodowanie nie przyniosłaby efektów. Ten sam problem może pojawić się w momencie przycinania obumarłych gałązek czy zabezpieczania pni drzew.

Zbliżający się świąteczny okres sprawia, że wszyscy chcemy, aby nasz dom wyróżniał się wyjątkową dekoracją. Tutaj także niezbędna okaże się drabina, która pozwoli na zawieszenie oświetlenia i innych akcesoriów.

Jeśli swój wolny czas regularnie poświęcasz na pielęgnowanie ogrodu i wykonywanie w nim prac sezonowych, do swojego wyposażenia powinieneś włączyć drabinę. Ten niepozorny przedmiot w znaczny sposób ułatwi Ci nawet najbardziej wymagające czynności i sprawi, że wszelkie prace przestaną stanowić dla Ciebie nieosiągalne wyzwanie.