Czy dobrze dopasowane drzwi nadadzą prestiż naszemu mieszkaniu?

Czy dobrze dopasowane drzwi nadadzą prestiż naszemu mieszkaniu?

Drzwi, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, są istotnym elementem wyposażenia każdego domu i mieszkania. Powinny spełniać swoje funkcje użytkowe, a więc chronić przed włamaniami, dawać poczucie bezpieczeństwa i być wygodne w użytkowaniu. Ważna jest również ich funkcja estetyczna. Dobrze dopasowane drzwi sprawiają, że mieszkanie wygląda elegancko i prestiżowo.

Wygląd drzwi powinien być dopasowany do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Model drzwi powinien pasować do wystroju wnętrza, które może reprezentować styl nowoczesny, klasyczny, eklektyczny lub rustykalny. Istotne znaczenie ma również ich kolor. Powinien być on dopasowany do koloru podłóg i mebli.

Duży wybór drzwi można znaleźć na stronie internetowej polskiego producenta windoor.pl. W ofercie dostępne są drzwi zewnętrzne o nazwie CALISTO oraz szeroki wybór produktów do wewnętrznych pomieszczeń. Firma specjalizuje się w produkcji drzwi wewnętrznych. Poszczególne modele są szczegółowo opisane na stronie. Zamieszczone są tam również fotografie modeli drzwi przeszklonych i pełnych, w różnych dostępnych kolorach.

Drzwi pełne pasują do dużych wnętrz, natomiast przeszklone – do małych i ciemnych, gdyż dobrze doświetlają zaciemnione miejsca. Drzwi wewnętrzne posiadają mniejsze przeszklenia, które zajmują 1/3 ich powierzchni, większe – zajmujące 2/3 ich wielkości oraz takie, które obejmują prawie całe skrzydło drzwiowe. Przeszklone modele są odpowiednie do mieszkań o małych metrażach, gdyż pozwalają na uzyskanie efektu doświetlenia i lekkości. Nie bez znaczenia jest również rodzaj pomieszczenia, do których dobierane są drzwi. Modele z mniejszymi przeszkleniami są wykorzystywane w łazienkach, natomiast skrzydła pełne stosowane są w sypialniach. Pozwala to na zachowanie intymności i sprawia, że przestrzeń staje się bardziej osobista. Natomiast drzwi przeszklone sprawdzają się w takich pomieszczeniach, jak: jadalnia i salon lub pokój dzienny. Są to pokoje, gdzie przewija się dużo osób i gdzie pożądana jest duża ilość światła.

Istotne znaczenie ma również kolor drzwi. W małych wnętrzach sprawdzają się kolory jasne, takie jak: biel i naturalne odcienie drewna klonu, jesionu, brzozy, sosny, dębu bielonego lub jasnego buku. W dużych pomieszczeniach lepiej sprawdzają się natomiast ciemniejsze kolory, a więc odcienie drewna takich drzew, jak: wiśnia, dąb, orzech, palisander i heban. Można zdecydować się także na drzwi malowane w dowolnym kolorze, w zależności od upodobań.

Ważny jest także rodzaj wykończenia, a więc grubość futryny, rodzaj przeszklenia, okucia i klamki. Wszystkie te elementy powinny stanowić harmonijną całość. Komplet drzwi wewnętrznych w mieszkaniu lub domu powinien być w miarę możliwości jednolity.

Na stronie internetowej producenta drzwi windoor.pl znajdują sie różne kolekcje produktów do wewnętrznych pomieszczeń. Poszczególne modele kolekcji występują zazwyczaj w trzech różnych wersjach w jednym kolorze. Znajdują się tam modele drzwi pełnych, z małym przeszkleniem oraz z przeszkleniem zajmującym 2/3 powierzchni lub prawie całkowicie przeszklone. Producent stosuje do swoich modeli szkło mleczne, wzmacniane, o grubości 4 milimetrów. Niektóre skrzydła są wyposażone w szczotkowane, aluminiowe listwy ozdobne. Drzwi posiadają srebrne zawiasy czopowe zabezpieczone wkrętem oraz zamek na klucz. Skrzydła są wykończone folią standardową lub folią trzykierunkową. Taki rodzaj laminatu sprawia, że drzwi świetnie prezentują się w domach i mieszkaniach. Drzwi od polskiego producenta to tanie produkty dobrej jakości. Szeroki wybór drzwi umożliwia wybranie takich modeli, które będą najlepiej pasować do wystroju mieszkania, nadając mu prestiż.