Co powiesić na ścianie, czyli elegancki salon w zasięgu ręki

Co powiesić na ścianie, czyli elegancki salon w zasięgu ręki

Dodatki potrafią odmienić wnętrza. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zaczyna w końcu zwracać na nie uwagę. I jak poduszki, zasłony czy piękne oświetlenie od zawsze były doceniane i chętnie kupowane do upiększenia salonów, tak ściany w naszych mieszkaniach bardzo często pozostawały puste. A to właśnie one mogą sprawić, że wnętrze nabiera jeszcze więcej klasy i stylu. Przeczytaj nasz najnowszy materiał a dowiesz się, co na nich powiesić, by nadać swojemu salonowi smaku.

Ramki ze zdjęciami

Mówi się, że dom prawdziwie nabiera życia tylko wtedy, gdy odzwierciedla charakter właścicieli. I nie chodzi tu wyłącznie o wysmakowane dodatki, lecz również pamiątki z podróży i inne gadżety, które w jakiś sposób świadczą o ich obecności. Nie bez przyczyny na pierwszym miejscu takich akcesoriów wymienia się właśnie rodzinne zdjęcia, które pokazują wchodzącym do Twojego domu, jak wiele znaczą dla Ciebie bliscy i przyjaciele. Mogą to być zarówno zwykłe rodzinne fotografie z wycieczek czy ważnych uroczystości, lecz również profesjonalne sesje zdjęciowe, które będą zdobić ściany Twojego salonu niczym piękne malowidło na płótnie. Możesz wieszać je pojedynczo lub stworzyć z nich swoistą galerię z pięknych różnorodnych ramek zawieszonych na jednej ścianie. Tego typu zestawień w sieci znajdziesz całą masę – zainspiruj się którąś z nich!

Lustra

Kolejną rzeczą o której nie można zapomnieć jest optyczne powiększanie małych pomieszczeń. Nic nie sprawdza się w tej roli lepiej niż naturalne światło i lustra. To właśnie one nadają pokojom lekkości i elegancji, której niejednokrotnie im brakuje. Oczywiście nie są tanią sprawą, jednak jeśli znajdziesz odpowiedniego fachowca (http://atlasfachowca.pl/strefa-klienta/wyszukiwarka-fachowcow) na pewno uda Ci się wytargować rozsądną cenę, szczególnie gdy lustro zamawiane przez Ciebie zajmie np. całą ścianę. Możesz stosować zarówno lustra w pięknych zdobionych ramach, jak i te bez niczego. Oba warianty, w zależności od wystroju wnętrza, będą komponować się z nim doskonale.

Obrazy

Ostatnim stylowym dodatkiem do takich wnętrz jak salony są obrazy. Oczywiście muszą być one dopasowane stylem do mebli i ogólnego klimatu panującego w pomieszczeniu. Pamiętaj jednak by nie przeciążyć zanadto ścian nadmiernymi dodatkami. Jeśli obrazów będzie za dużo, Twój duży pokój będzie sprawiał raczej wrażenie galerii sztuki, a nie miejsca, w którym spędza się czas z rodziną i przyjaciółmi – takiego efektu raczej chciałbyś uniknąć. Maksymalnie trzy obrazy to wystarczająca ilość jak na jedno pomieszczenie, pod warunkiem oczywiście, że nie są ściśnięte do granic możliwości. Tutaj liczy się jakość nie ilość.